Kim yazıyor?

Bendeniz Feyza Z. ÇOLAK. 1977 yılında bir Terazi olarak İstanbul’da dünyaya geldim. İlk kekimi ilkokula giderken yaptım. Ortaokul yıllarında annem işteyken yemeği ben hazırlayacağım için heyecanlanırdım. Annem komşuya gidince portakal kabuğu rendelenmiş muhallebi gibi yaşına göre deneysel tatlar peşinde koştum.

İçimdeki sesi dinleyip üniversite sınavında tüm tercihlerimi mimarlık fakültelerinden yana yaptım. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü kazandım ve 1998’de mezun oldum. Mimarlık düşünmeye ve yaşamaya  doyamadığım için İTÜ’de yüksek lisans yaptım ve doktora çalışmalarına başladım. Sonra inşaat sahaları daha cazip gelince kariyerime şantiye mimarlığı ile devam ettim.
2009 yılında hayat arkadaşımla tanıştım. 2010 yılında evlendim. Baktım ki mutfakta epey zaman geçiriyorum, güzel ve pratik yemekler de yapıyorum ve yiyen herkes bayılıyor, o zaman bir blog açayım da bunları yazayım dedim. Tarçın Tadında’da çalışan ve vakti az olanlara ve mutfak işlerinde turist olanlara rehber olmak amacıyla bol fotoğraflı ve detaylı anlatımlı tarifler yazmaya başladım. 

2011 yılında anne olup havalara uçtum. Anne sorumluluğu ile çocuklar için sağlıklı tariflere yöneldim. Şekersiz ve besleyici tariflerim birçok anne tarafından test edildi ve onaylandı.
Halen mimarlık kariyerime profesyonel olarak devam etmekteyim, kalan vakitlerimde de Tarçın Tadında’ya pratik tarifler yazmakta ve şeker hamurundan çok cici kurabiye, cupcake ve pastalar yapmaktayım. Her tarif önce mutfağımda deneniyor, beğenilirse eğer kaleme alıyorum.

Çekirdek ailemle doğa sporlarına, dağ yürüyüşlerine ve bisiklete binmeye bayılıyorum.

Paylaş

print

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...